Zbavte se Netflixu: Jednoduchý návod na zrušení platby

Netflix Zrušení Platby

Přístup k účtu Netflix

Pro zrušení platby za Netflix se nejprve potřebujete přihlásit ke svému účtu. To provedete zadáním své e-mailové adresy nebo telefonního čísla a hesla na přihlašovací stránce Netflixu. Pokud jste heslo zapomněli, můžete si ho nechat snadno obnovit kliknutím na odkaz "Zapomněli jste heslo?". Po přihlášení budete přesměrováni na domovskou stránku Netflixu. Zde v pravém horním rohu klikněte na ikonu svého profilu a z rozbalovací nabídky vyberte možnost "Účet". Na stránce s nastavením účtu najdete sekci "Členství a fakturace". V této sekci uvidíte tlačítko "Zrušit členství" nebo "Zrušit Netflix". Kliknutím na toto tlačítko zahájíte proces zrušení. Netflix se vás pravděpodobně zeptá na důvod zrušení a nabídne vám různé možnosti, jak si členství ponechat, například slevu nebo jiný typ tarifu. Pokud jste se však rozhodli pro zrušení, pokračujte podle pokynů na obrazovce. Po dokončení procesu zrušení obdržíte potvrzovací e-mail. Pamatujte, že i po zrušení budete mít přístup k Netflixu až do konce aktuálního fakturačního období.

Volba Účet

Pokud jsi rozhodnutý dát Netflixu sbohem a ušetřit pár korun, zrušení předplatného je hračka. Nečekají tě žádné skryté poplatky ani složité procedury. Stačí pár kliknutí a máš hotovo.

Prvním krokem je přihlášení ke svému účtu na Netflixu. Najdi ikonku svého profilu v pravém horním rohu a klikni na ni. V rozbalovací nabídce uvidíš možnost "Účet" – to je tvá vstupenka k osvobození od měsíčních plateb. Po kliknutí na "Účet" se ti zobrazí přehled všech důležitých informací. Hned nahoře, v sekci "Členství a fakturace", najdeš tlačítko "Zrušit členství". Neboj se na něj kliknout, Netflix se ti nebude mstít vyskakovacími okny ani smutnými videi.

Po kliknutí na "Zrušit členství" se ti zobrazí stránka s potvrzením. Netflix se tě ještě naposledy pokusí přesvědčit, abys zůstal, a nabídne ti třeba levnější tarif. Pokud jsi ale rozhodnutý odejít, s klidem ho ignoruj a pokračuj dále. Netflix ti potvrdí datum, do kdy budeš mít k platformě přístup, a pošle ti e-mail s potvrzením zrušení.

Sekce Členství a fakturace

V této sekci se podíváme na to, jak zrušit platbu za Netflix a ukončit tak své členství. Je to jednodušší, než si myslíte, a zvládnete to během pár minut přímo ze svého účtu. Stačí se přihlásit, přejít do nastavení účtu a tam najít sekci "Členství a fakturace". Zde uvidíte přehled svého aktuálního tarifu, datum další platby a možnost členství zrušit. Po kliknutí na tlačítko "Zrušit členství" budete vyzváni k potvrzení svého rozhodnutí. Pozor, i po zrušení členství budete mít přístup k obsahu Netflixu až do konce fakturačního období, za které jste již zaplatili.

netflix zrušení platby

Nezapomeňte, že zrušení členství je konečné a smaže váš profil, včetně historie přehrávání a uložených filmů a seriálů. Pokud si to později rozmyslíte, budete si muset vytvořit nový účet a začít znovu. Pokud si nejste jistí, zda chcete členství zrušit natrvalo, můžete zvážit pozastavení svého účtu. To vám umožní obnovit členství později bez ztráty vašich nastavení a preferencí.

Kliknutí na Zrušit členství

Sekce "Kliknutí na Zrušit členství" je vaším cílem, pokud jste se rozhodli prozatím se s Netflixem rozloučit. Možná jste zhlédli vše, co vás zajímalo, nebo chcete ušetřit pár korun. Ať už je důvod jakýkoli, zrušení členství je snadné a rychlé. Po přihlášení do svého účtu na Netflixu přejděte do sekce "Účet". Tam najdete tlačítko "Zrušit členství", které vás provede celým procesem. Nebojte se, Netflix se vás pokusí zlákat na speciální nabídky a slevy, abyste si to rozmysleli. Pokud jste ale rozhodnuti, stačí potvrdit zrušení a je to. Pamatujte, že i po zrušení členství budete mít přístup k Netflixu až do konce fakturačního cyklu.

Potvrzení zrušení

V okamžiku, kdy úspěšně zrušíte své předplatné Netflixu, obdržíte e-mailem potvrzení. Tato zpráva slouží jako důkaz o ukončení vašeho členství a obsahuje důležité informace, jako je datum, kdy vaše členství oficiálně končí. Ujistěte se, že si tuto zprávu uložíte pro případ, že byste ji v budoucnu potřebovali. Pokud potvrzovací e-mail o zrušení nenajdete ve své doručené poště, zkontrolujte složku se spamem nebo nevyžádanou poštou. Pokud ani tam e-mail nenajdete, obraťte se na zákaznickou podporu Netflixu, která vám s jeho vyhledáním pomůže.

Možnost stažení faktury

Bohužel, Netflix neumožňuje stažení faktury po zrušení předplatného. Pokud jste zrušili své předplatné a potřebujete fakturu pro své záznamy, budete se muset obrátit na zákaznickou podporu Netflixu.

Funkce Netflix
Zrušení online Ano
Zrušení telefonicky Ne
Zrušení emailem Ne
Okamžité zrušení Ano
Přístup k účtu po zrušení Až do konce fakturačního období

Je důležité si uvědomit, že i po zrušení předplatného můžete mít stále přístup k Netflixu až do konce aktuálního fakturačního období. Po tomto datu se vám již nebudou účtovat žádné další poplatky.

netflix zrušení platby

Pro ty, kteří chtějí zrušit své předplatné Netflixu, je proces poměrně jednoduchý. Stačí se přihlásit ke svému účtu Netflix, přejít do sekce "Účet" a kliknout na "Zrušit členství".

Nezapomeňte, že zrušení předplatného je trvalé a po jeho provedení ztratíte přístup ke svému profilu, seznamu sledovaných pořadů a dalším personalizovaným nastavením.

Chcete se rozloučit s Walterem Whiteem a jeho přáteli? Nebo vás už nebaví nekonečné procházení katalogu? Žádný problém! Stačí pár kliknutí a platba za Netflix je pryč.

Božena Černá

Informace o datu ukončení

Pokud jste se rozhodli pro zrušení Netflixu, je důležité vědět, že datum vašeho předplatného se stává datem ukončení přístupu. To znamená, že si budete moci užívat filmy a seriály až do konce vašeho fakturačního cyklu, i když jste zrušení provedli dříve. Netflix neposkytuje vrácení peněz za částečně nevyužité fakturační období.

Před zrušením si proto zkontrolujte datum vaší další platby. Informaci najdete v sekci "Účet" na webových stránkách Netflixu. Pokud si přejete zrušit předplatné co nejdříve, ale zároveň nechcete přijít o zbývající dny, doporučujeme vám zrušení provést den před datem vaší další platby.

Zrušení předplatného Netflixu je jednoduché a můžete ho provést online během několika minut. Stačí se přihlásit ke svému účtu, přejít do sekce "Účet" a tam najít možnost "Zrušit členství". Po potvrzení vašeho požadavku obdržíte e-mail s potvrzením zrušení.

Obnovení členství Netflix

Pokud jste si to rozmysleli a chcete se k Netflixu vrátit, obnova členství je snadná. Stačí se přihlásit ke svému účtu Netflix a postupovat podle pokynů. Vaše členství bude obnoveno okamžitě a vy budete mít opět přístup k tisícům filmů a seriálů.

Než obnovíte své členství, zkontrolujte si prosím, zda nemáte stále aktivní zrušení platby. Pokud ano, vaše členství bude po uplynutí zkušební doby automaticky obnoveno. Pokud si nepamatujete, zda máte aktivní zrušení platby, můžete to zkontrolovat v nastavení svého účtu.

Obnovení členství Netflix je jednoduchý proces, který vám zabere jen pár minut. Tak na co ještě čekáte? Vraťte se k nám a užijte si své oblíbené filmy a seriály!

Alternativní platformy streamování

S rostoucími cenami a změnami v politice sdílení účtů hledá mnoho uživatelů alternativy k Netflixu. Naštěstí existuje spousta dalších streamovacích platforem, které nabízejí širokou škálu filmů, seriálů a dokumentů. Pokud zvažujete zrušení předplatného Netflixu, ale nechcete přijít o zábavu, podívejte se na tyto alternativy:

netflix zrušení platby
  • HBO Max: Nabízí bohatou knihovnu filmů a seriálů od HBO, Warner Bros. a DC Comics.
  • Disney+: Ideální volba pro rodiny s dětmi, s filmy a seriály od Disney, Pixar, Marvel a Star Wars.
  • Amazon Prime Video: Součástí předplatného Amazon Prime, nabízí širokou škálu filmů, seriálů a vlastních produkcí.
  • Apple TV+: Nabízí originální filmy a seriály od Apple, s důrazem na kvalitu a hvězdné obsazení.
  • SkyShowtime: Nový hráč na trhu, který nabízí filmy a seriály od Universal, Paramount a DreamWorks.

Než se definitivně rozhodnete pro zrušení Netflixu, zkuste si některou z těchto alternativ. Mnoho z nich nabízí bezplatné zkušební období, abyste si mohli platformu a její obsah vyzkoušet.

Porovnání cen a nabídek

Zrušení Netflixu je snadné a rychlé, ale než se pro to definitivně rozhodnete, zvažte dostupné alternativy. Netflix nabízí různé cenové plány, které se liší počtem zařízení, na kterých můžete streamovat obsah, a rozlišením obrazu. Pokud je pro vás cena hlavním faktorem, zkontrolujte, zda vám nevyhovuje levnější tarif. Možná vám stačí základní plán s nižším rozlišením, nebo můžete zvážit sdílení účtu s rodinou či přáteli.

Kromě úpravy tarifu Netflixu se také podívejte na nabídku konkurence. Na trhu existuje mnoho dalších streamovacích služeb, jako je HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video nebo Apple TV+, které nabízejí atraktivní obsah za konkurenceschopné ceny. Některé z nich mají i bezplatné zkušební období, takže si je můžete vyzkoušet a porovnat s Netflixem. Než tedy zrušíte svůj účet, prozkoumejte všechny možnosti a vyberte si tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a finančním možnostem.